Jurnalul unei fete blonde sau

Cuvinte goale.

marți, 15 iunie 2010

Nu stiu cate...


1.       Sunt fata
2.      Am 13 ani
3.      Sunt nascuta vara
4.      Imi place Samsung Corby
5.      Ador tucoazul
6.      Imi place rock-ul
7.      Sunt optimista
8.      As vrea sa vad yale
9.      Imi e frica de fantome
10.   Nu cred in spirite dar ma inspaimanta
11.    Nu pot sa ma uit la “the hunting”
12.   Imi plac vacile
13.   Imi e frica de cai
14.   Port ochelari
15.   Am primit o paleta de tennis de camp in dinti
16.   Nu am avut nimic rupt
17.   Am 1.70m inaltime
18.   Am multi prieteni
19.   Sunt satena
20.  Port ochelari
21.   Locuiesc in Cristian si imi place
22.  Imi iubesc viata
23.  Iubesc cainii
24.  Imi e frica de albine
25.  Nu m’am jucat niciodata “lapte gros”
26.  Nu inteleg expresia “papa-lapte”
27.  Cred in Dumnezeu
28.  Sunt sincera,uneori prea sincera
29.  M’am nascut Joia
30.  Am uitat sa inot
31.   Nu am fost niciodata internata in spital
32.  Imi place cum miroase vopseaua
33.  Urasc germana
34.  Imi plac culorile
35.  Sunt foarte incapatanata
36.  Imi place sa dau replica oricui la orice
37.  Sunt zodia fecioara
38.  Ziua mea de nastere e 29
39.  Imi place sa calatoresc
40.  Ador Sistem Of A Down
41.   Imi place ploaia
42.  Ma incanta fulgerele
43.  Imi place sa fac poze
44.  Imi place sa strang micutenii
45.  Nu’mi place cuvantul “patetic”
46.  Folosesc ironia des
47.  As vrea ca toata viata mea sa port shoes-i
48.  Ma dezgusta pantofii cu toc
49.  Brunetele vopsite blond si invers mi se par tarfe
50.  Imi place sa citesc
51.   Mi se pare ca Justin Bieber are voce de fata
52.  Cred ca Miley Cyrus e o razgaiata
53.  Nu’mi place margarina
54.  Ma face sa rad cuvantul P R A Z
55.  “Californication” v’a avea tot timpul o semnificatie speciala pentru mine
56.  Nu’mi place laptele de la scoala
57.  Fulgii de porumb sau “corn flakes” cu iaurt mi se pare un mare mare terci
58.  Imi plac cuvintele ciudate
59.  Am foarte multe melodii preferate
60.  ATWA e una dintre ele
61.   Ador vara
62.  Imi plac blogurile
63.  Toate blondele mi se par “tufe” (nu vreau sa jignesc blondele)
64.  Imi plac bratarile
65.  Am avut un dinte spart
66.  Mi’am prins un deget intr’o cursa de soareci
67.  In 1-3 aveam un caine al scolii
68.  O chema Cora
69.  Imi place iarna
70.  Imi doresc sa cred in “Mos Craciun”
71.   Ma enerveaza rudele pe care nu le’am vazut niciodata si au pretentia sa stiu cine sunt ele
72.  Nu’mi plac papagalii
73.  Imi plac desenele animate
74.  Imi place sa ma uit la Brandy si Domnul Mustacila
75.  Serialul meu preferat e Gossip Girl
76.  Am citit toata seria Harry Potter si m’a fascinat
77.  Nu’mi place fasolea verde
78.  Nu’mi plac legumele din ciorba
79.  Nu’mi plac majoritatea legumelor
80.  Sunt o fire foarte pretentioasa
81.   Nu cred ca am avut niciodata fite
82.  Imi place MTV
83.  Imi plac majoritatea bancurilor seci
84.  Imi planc muraturile
85.  Ador castravetii murati
86.  Sangele nu’mi provoaca nimic…
87.  Nu am mai vomitat de foarte mult timp
88.  Nu mi se face scarba de la chestiile scarboase :))
89.  Imi plac acadelele
90.  Mi’a placut seria Twilight
91.   M’a dezamagit total filmul New Moon
92.  Imi place sa ma uit la filme
93.  Nu inteleg trecutul in engleza
94.  Franceza mi se pare mucoasa
95.  Sunt la scoala 6
96.  Brasovul e orasul meu
97.  Imi plac ciresele
98.  Uneori nu ma suport eu pe mine
99.  Nu imi place sa am pretentii de la altii
100.    Nu cred in soarta si destin
101.           Cred in dragoste la prima vedere
102.    Nu imi plac lucrurile siropoase
103.    Rosul imi aduce aminte tot tmpul de scoala
104.    Imi rod unghiile
105.    Cred ca Robert Pattinson e un fraier
106.    Nu fac diferenta dintre un uliu si un vulture
107.    Imi place sa mananc scoici
108.    Ma distreaza expresia “Coaie’sti prost?”
109.    Melodia “fun house” imi aduce multe melodii
110.     Mi se pare ca Bianca Draguseana e o curva
111.      Nu imi plac piticii de gradina
112.     Detest oile
113.     Imi plac curcubeele
114.     Nu imi place sa retin numere de telefon
115.     Imi plac pozele artistice
116.     Iubesc aparatele de fotografiat profesionale
117.     Imi place sa merg pe bicicleta
118.     Vreau sa vad un spiridus
119.     Mi se par extreme de ridicole hainele celor de la Andre din videoclipul “Lasa’ma papa la mare”
120.    Imi place sa vorbesc la telefon
121.     Iubesc Spider Solitaire
122.    Cel mai bun mod de a pierde vremea mi se pare Yahoo!Messenger
123.    Aproape toti baietii mi se par obsedati sexual
124.    Nu mi’a placut niciodata rozul
125.    Imi place sa merg pe role
126.    Nu ma pot numi fanaul nimanui
127.    Cred ca lumea e prea cruda
128.    Imi place sad au sfaturi
129.    Imi place Austria
130.    Nu cred ca in 2012 va fi sfarsitul lumii
131.     Mi se pare ca Brasovul e cel mai frumos oras din Romania
132.    Imi place emisiunea lu’ Badea “In gura presei”
133.    Ma exaspereaza emisiunile gen “test de fidelitate” “tradati in dragoste”
134.    Nu imi cunosc toate reactiile
135.    Pot trece de la o stare la alta foarte repede
136.    Nu inteleg sensul cuvantului “narcisit”
137.    Detest rasismul
138.    Imi place stilul Flowe Power
139.    Hippi-otii mi se par draguti
140.    Cred ca Rufus din Kim Posible e un animal adorabil
141.     Il iubesc pe Niky (Cainele lu’ Steff)
142.    Nu ma incanta reggae-ul
143.    Imi place Jamaica
144.    Nu’mi plac lucrurile de firma
145.    Nu stiu cand am invatat sa merg
146.    Am multi verisori
147.    Nu as suporta sa am un frate sau o sora mai mica
148.    Poate mi’ar placea un frate sau o  sora mai mare
149.    Nu’mi place Eminescu
150.    Nu’mi place literatura romaneasca
151.     In prezent citesc Misery si e superba
152.    Nu’mi place matematica
153.    Tot timpul am ales geometria
154.    Ador istoria
155.    Nu’mi place acoolul
156.     Imi plac lentilele de contact
157.    Sunt o fire prietenoasa
158.    Deobicei imi aleg prietenii dupa diferite criterii
159.    Tot timpul am ceva de comentat
160.    Vreau sa vad filmul “Breakfast at Tiffany’s”
161.     Nu stiu multe despre Andrey Hapburn
162.    Nu am jucat niciodata poker
163.    Imi plac portocalele
164.    Capsunii mi se par erotici (parerea mea!)
165.    Nu’mi plac molile
166.    Mi’am pastrat toti dintii de lapte care mi’au cazut
167.    Imi place cum miroase diluantul
168.    Nu’mi plac maimutele
169.    Cred in viata dupa moarte
170.    Nu stiu la ce se rezuma al saselea simt
171.     Sunt uituca
172.    Ultima data am facut pe mine la gradinita pentru ca nu m’a lasat sa merg la baie
173.    Nu’mi plac biberoanele si suzetele
174.    Iubesc laptele praf
175.    Ador mancarea de bebelusi
176.    Nu’mi place sa visez
177.    Nu’mi plac copii de varste intre 4 si 8 ani..
178.    Sunt o copila galagioasa
179.    Imi place doar galagia mea
180.    Nu’mi place harmalaia
181.     Nu pot sa’mi cer scuze de la un baiat
182.    Baietii care dau in fete mi se par niste fraieri in adevaratul sens al cuvantului
183.    Nu as vrea sa fiu pisica
184.    Imi place engleza
185.    Vreau sa merg la universitate in Anglia sau America la Yale
186.    Mi’ar placea sa cunosc vedete
187.    Imi place Romania
188.    Vreau sa’I cunosc pe cei de la Miami Ink si pe Kat von D
189.    Albastrul mi se pare linistitor
190.    Am foarte multe amintiri
191.     Imi place sa rad cat mai mult
192.    Ma fascineaza moartea clinica
193.    Nu sunt masochista
194.    Imi plac hamsterii pitici
195.    Nu imi place tutunul
196.    Mi’am primis sa nu fumez
197.    Imi place sa ma gandesc si sa caut in adancul meu
198.    Am aflat ca ora mea de sinceritate maxima e dupa 00
199.    Am descoperit ca ma cunosc 
                              
                          Si uite ca am terminat..Am scris mult dar cred ca a  meritat :)                           

                            Iti multumesc ca’mi citesti blogu’!!  O vara cat mai placuta!!



luni, 14 iunie 2010

Varaaa!!!!! :)


Frateee!!!!!E vara in sfarsit…Uite’te si tu..A venit…E vacanta..Nu mai merge nimeni la scoala…Intr’un cuvant…(Bine 2): E VARA!!! Ma gandesc cat am asteptat-o…Cat am tanjit dupa ea..De cate ori am spus “De’ar veni odata vara”..Si uite..A venit..Si…O iubesc de’a dreptu’.. De ce vara se intampla totul?..Vara ne’am imprietenit…Vara am devenit cele mai bune prietene si uite..Tot vara ne’am reimprietenit..Si cred ca o luam de la capat..fara reprosuri..Fara apropouri..Doar cu amintirea a ceea ce a fost si a verii trecute…. Cred ca vara se incepe o viata noua…O lume noua isi deschide orizontul…O lume in care cu totii suntem diferiti..Suntem altfel…Vara e distractie la maxim..Vara simti soarele ca te omoara..Vara simti nisipul de pe plaja pe picioarele goale…Vara auzi marea…Vara pleci pe munte…Vara e tot…!!! Si anu’ asta e vara…O vara care promite multe…Si sper sa isi indeplineasca toate promisiunile… Imi place sa cred ca vara oamenii se schimba…Devin mai buni mai..Altfel…Vara iti vine sa pleci la plimbare si sa nu te mai intorci..Sa pleci…Sa’ti iei lumea’n cap si sa vezi unde ajungi…Vara nu mai conteaza nimic..Nu mai conteaza nici cati bani ai in buzunar(daca ai)…Nici daca esti singur sau cu alti o 20 de prieteni… Vara e cel mai fain anotimp…E de’a dreptu’ superb… Daca s’ar putea sa fie tot anu’ Vara…Ar minunat….Cred ca atat despre vara… Iti urez oricum o vara MINUNATA!! Ca a mea o sa fie… Haide PA>:D< (P.S:scuze orice gresala…E ora 3 jumate dimineata si sincer nu mai rezist. Mersi! :) )
O VARA CAT MAI FRUMOASA!!

duminică, 13 iunie 2010

Vreau :)



           Pentru ca asta e tot ce vreau…Sa incep:

1.    Vreau o vara ca vara trecuta
2.    Vreau sa mai fim prietene
3.    Vreau sa fi aceeasi
4.    Vreau sa mai fim cele mai bune prietene
5.    Vreau un prieten adevarat
6.    Vreau sa stiu engleza mai bine decat o stiu acum
7.    Vreau un telefon cu touch
8.    Vreau un Bichon maltez alb
9.    Vreau sa fie baiat
10.            Vreau sa’l cheme Perry 
11.            Vreau la mare
12.            Vreau pe munte
13.            Vreau in Elvetia
14.            Vreau sa ploua
15.            Vreau sa vad un “papa-lapte”
16.            Veau sa stiu sa cant la chitara
17.            Vreau o chitara
18.            Vreau sa stiu sa cant la pian
19.            Vreau sa pot sa  citesc ganduri
20.            Vreau sa primesc cadouri
21.            Vreau sa fiu mai sigura pe mine
22.            Vreau cirese
23.            Vreau un Samsung Corby turcoaz
24.            Vreau sa am un peste
25.            Vreau un penar nou
26.            Vreau un Ipod
27.            Vreau sa castig la loto 3 milioane de euro
28.            Vreau sa merg la concert Metallica
29.            Vreau sa mai vina o data Ac/Dc in Romania si sa am billet
30.            Vreau sa merg in tabara la mare cu toata clasa
31.            Vreau sa mai ramana Steff
32.            Vreau sa vina mai repede ziua mea
33.            Vreau sa nu mor
34.            Vreau sa pot colora cerul
35.            Vreau ca toti oamenii sa nu mai spuna “Viata e roz”
36.            Vreau ca ei sa spuna “Viata e turcoaz”
37.            Vreau sa intru la Unirea
38.            Vreau sa stiu tot ce vreau
39.            Vreau sa merg in Bora-Bora
40.            Vreau un o saptamana de viata exclusivista
41.            Vreau o alta saptamana de viata excentrica
42.            Vreau o viata fericita
43.            Vreau sa am parul mai lung
44.            Vreau sa’mi schimb toate hainele din garderopa
45.            Vreau sa imi i’au carnetul de sofer la 18 ani
46.            Vreau o motocicleta
47.            Vreau sa vad mai multe filme
48.            Vreau sa am un cinema la mine acasa
49.            Vreau sa nu mai trebuiasca sa port ochelari
50.            Vreau sa am o colectie de ochelari de soare cat mai colorati
51.            Vreau sa pot crede in povesti
52.            Vreau sa o cunosc pe Cinderella
53.            Vreau un cui cu numele meu
54.            Vreau sa cunosc mai multi oameni
55.            Vreau sa am mai multi prieteni
56.            Vreau sa retin mai multe nume de actori sau actrite
57.            Vreau sa cunosc diferite celebritati
58.            Vreau sa ascult mai mult rock
59.            Vreau sa am mai mult timp sa fac ce vreau
60.            Vreau sa nu se termine vara
61.            Vreau sa nu fie foarte cald
62.            Vreau sa fie o vara ploioasa
63.            Vreau sa reinvat sa inot
64.            Vreau o piscina cat de poate de mare in curte
65.            Vreau sa merg in New-York
66.            Vreau sa merg in Central Park
67.            Vreau s’o cunosc pe Blake Lively
68.            Vreau un caiet care san u se termine niciodata
69.            Vreau sa le cunosc pe Selena Gomez,Demi Lovato si Miley Cyrus sis a vad ce sunt cu adevarat
70.            Vreau sa scriu poezii
71.            Vreau sa pot sa’l cunosc pe bunicu’ care a murit
72.            Veau sa pot zbura
73.            Vreau sa scriu o carte
74.            Vreau sa merg pe platourile de filmare de la Harry Potter si Twilight
75.            Vreau o masina
76.            Vreau un mall al meu
77.            Vreau sa merg la casa lui Mos Craciun
78.            Vreau sa fiu magician
79.            Vreau sa existe o alta lume ca’n Harry Potter
80.            Vreau sa fiu mai creative
81.            Vreau sa am o imaginatie mai bogata
82.            Vreau sa pot sa inviu morti
83.            Vreau sa stiu sa joc “Lapte-gros”
84.            Vreau sa vad un delfin
85.            Vreau sa pot vorbi cu animalele
86.            Vreau sa nu imi mai fie frica de serpi
87.            Vreau o umbrella ca a lui Steff
88.            Vreau sa nu pot uita
89.            Vreau sa fiu mai buna la logica
90.            Vreau sa nu mai imi rod unghiile
91.            Vreau sa fiu mai frumoasa
92.            Vreau san u mai exista manele
93.            Vreau 5 perechi de shoes-i
94.            Vreau 20 de tricouri
95.            Vreau 15 perechi de pantaloni colorati
96.            Vreau inca un telefon
97.            Vreau sa am suvite turcoaz
98.            Vreau sa nu mai vreau
99.            Vreau un pestisor auriu care sa’mi indeplineasca toate dorintele
100.       Vreau sa termin
 

          Hai ca nu’s asa de multe…Si nu cred ca e tot..Daca mai mai gandesc as mai putea gasii diferite chestii pe care le vreau :)
                      
                                                  Pa pa >:D<